KYOCERA AVX KGM31BCG2A391FT
Part No.:
KGM31BCG2A391FT
Datasheet:
AnpuKGM31BCG2A391FT.pdf
Description:
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 1206
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31BCG2A391FT on Anpu?
3. Are the KGM31BCG2A391FT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31BCG2A391FT?
Image KGM31BCG2A391FT
Part Number KGM31BCG2A391FT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)