KYOCERA AVX KGM31BCG2H100KT
Part No.:
KGM31BCG2H100KT
Datasheet:
AnpuKGM31BCG2H100KT.pdf
Description:
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1206
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31BCG2H100KT on Anpu?
3. Are the KGM31BCG2H100KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31BCG2H100KT?
Image KGM31BCG2H100KT
Part Number KGM31BCG2H100KT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)