KYOCERA AVX KGM31BR71H222JT
Part No.:
KGM31BR71H222JT
Datasheet:
AnpuKGM31BR71H222JT.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31BR71H222JT on Anpu?
3. Are the KGM31BR71H222JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31BR71H222JT?
Image KGM31BR71H222JT
Part Number KGM31BR71H222JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)