KYOCERA AVX KGM31BR72A562KM
Part No.:
KGM31BR72A562KM
Datasheet:
AnpuKGM31BR72A562KM.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 100V X7R 1206
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31BR72A562KM on Anpu?
3. Are the KGM31BR72A562KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31BR72A562KM?
Image KGM31BR72A562KM
Part Number KGM31BR72A562KM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)