KYOCERA AVX KGM31DCG3N390JU
Part No.:
KGM31DCG3N390JU
Datasheet:
AnpuKGM31DCG3N390JU.pdf
Description:
CAP CER 39PF 1.5KV C0G/NP0 1206
Series:
KGM - HV
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31DCG3N390JU on Anpu?
3. Are the KGM31DCG3N390JU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31DCG3N390JU?
Image KGM31DCG3N390JU
Part Number KGM31DCG3N390JU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)