KYOCERA AVX KGM31HR71A684KU
Part No.:
KGM31HR71A684KU
Datasheet:
AnpuKGM31HR71A684KU.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 10V X7R 1206
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31HR71A684KU on Anpu?
3. Are the KGM31HR71A684KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31HR71A684KU?
Image KGM31HR71A684KU
Part Number KGM31HR71A684KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)