KYOCERA AVX KGM31TR72D392KU
Part No.:
KGM31TR72D392KU
Datasheet:
AnpuKGM31TR72D392KU.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 200V X7R 1206
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31TR72D392KU on Anpu?
3. Are the KGM31TR72D392KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31TR72D392KU?
Image KGM31TR72D392KU
Part Number KGM31TR72D392KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)