KYOCERA AVX KGM32AR51E106MU
Part No.:
KGM32AR51E106MU
Datasheet:
AnpuKGM32AR51E106MU.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM32AR51E106MU on Anpu?
3. Are the KGM32AR51E106MU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32AR51E106MU?
Image KGM32AR51E106MU
Part Number KGM32AR51E106MU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)