KYOCERA AVX KGM32ECG1H332JU
Part No.:
KGM32ECG1H332JU
Datasheet:
AnpuKGM32ECG1H332JU.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1210
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM32ECG1H332JU on Anpu?
3. Are the KGM32ECG1H332JU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32ECG1H332JU?
Image KGM32ECG1H332JU
Part Number KGM32ECG1H332JU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)