KYOCERA AVX KGM32ECG2A221JU
Part No.:
KGM32ECG2A221JU
Datasheet:
AnpuKGM32ECG2A221JU.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1210
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM32ECG2A221JU on Anpu?
3. Are the KGM32ECG2A221JU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32ECG2A221JU?
Image KGM32ECG2A221JU
Part Number KGM32ECG2A221JU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)