KYOCERA AVX KGM32RR71H223KU
Part No.:
KGM32RR71H223KU
Datasheet:
AnpuKGM32RR71H223KU.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1210
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.041" (1.05mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM32RR71H223KU on Anpu?
3. Are the KGM32RR71H223KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32RR71H223KU?
Image KGM32RR71H223KU
Part Number KGM32RR71H223KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)