KYOCERA AVX KGM32RR72A153KU
Part No.:
KGM32RR72A153KU
Datasheet:
AnpuKGM32RR72A153KU.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1210
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.041" (1.05mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM32RR72A153KU on Anpu?
3. Are the KGM32RR72A153KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32RR72A153KU?
Image KGM32RR72A153KU
Part Number KGM32RR72A153KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)