KYOCERA AVX KGM32RR72A683KU
Part No.:
KGM32RR72A683KU
Datasheet:
AnpuKGM32RR72A683KU.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.041" (1.05mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM32RR72A683KU on Anpu?
3. Are the KGM32RR72A683KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32RR72A683KU?
Image KGM32RR72A683KU
Part Number KGM32RR72A683KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)