KYOCERA AVX KGQ05FCG1H0R5BN
Part No.:
KGQ05FCG1H0R5BN
Datasheet:
AnpuKGQ05FCG1H0R5BN.pdf
Description:
CAP CER MICROWAVE
Capacitance:
0.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H0R5BN on Anpu?
3. Are the KGQ05FCG1H0R5BN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H0R5BN?
Image KGQ05FCG1H0R5BN
Part Number KGQ05FCG1H0R5BN
Product Status Active
Capacitance 0.5 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)