KYOCERA AVX KGQ05FCG1H110JH
Part No.:
KGQ05FCG1H110JH
Datasheet:
AnpuKGQ05FCG1H110JH.pdf
Description:
CAP CER 11PF 50V NP0 0402
Capacitance:
11 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H110JH on Anpu?
3. Are the KGQ05FCG1H110JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H110JH?
Image KGQ05FCG1H110JH
Part Number KGQ05FCG1H110JH
Product Status Active
Capacitance 11 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)