KYOCERA AVX KGQ05FCG1H130JH
Part No.:
KGQ05FCG1H130JH
Datasheet:
AnpuKGQ05FCG1H130JH.pdf
Description:
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Capacitance:
13 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H130JH on Anpu?
3. Are the KGQ05FCG1H130JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H130JH?
Image KGQ05FCG1H130JH
Part Number KGQ05FCG1H130JH
Product Status Active
Capacitance 13 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)