KYOCERA AVX KGQ05FCG1H220GH
Part No.:
KGQ05FCG1H220GH
Datasheet:
AnpuKGQ05FCG1H220GH.pdf
Description:
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H220GH on Anpu?
3. Are the KGQ05FCG1H220GH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H220GH?
Image KGQ05FCG1H220GH
Part Number KGQ05FCG1H220GH
Product Status Active
Capacitance 22 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)