KYOCERA AVX KGQ05FCG1H300JN
Part No.:
KGQ05FCG1H300JN
Datasheet:
AnpuKGQ05FCG1H300JN.pdf
Description:
CAP CER MICROWAVE
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H300JN on Anpu?
3. Are the KGQ05FCG1H300JN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H300JN?
Image KGQ05FCG1H300JN
Part Number KGQ05FCG1H300JN
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)