KYOCERA AVX KGQ05FCG1H4R7CN
Part No.:
KGQ05FCG1H4R7CN
Datasheet:
AnpuKGQ05FCG1H4R7CN.pdf
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H4R7CN on Anpu?
3. Are the KGQ05FCG1H4R7CN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H4R7CN?
Image KGQ05FCG1H4R7CN
Part Number KGQ05FCG1H4R7CN
Product Status Active
Capacitance 4.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)