KYOCERA AVX KGQ05FCG1H7R5DH
Part No.:
KGQ05FCG1H7R5DH
Datasheet:
AnpuKGQ05FCG1H7R5DH.pdf
Description:
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0402
Capacitance:
7.5 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H7R5DH on Anpu?
3. Are the KGQ05FCG1H7R5DH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H7R5DH?
Image KGQ05FCG1H7R5DH
Part Number KGQ05FCG1H7R5DH
Product Status Active
Capacitance 7.5 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)