KYOCERA AVX KGQ32DCG2A101KT
Part No.:
KGQ32DCG2A101KT
Datasheet:
AnpuKGQ32DCG2A101KT.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V NP0 1210
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ32DCG2A101KT on Anpu?
3. Are the KGQ32DCG2A101KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ32DCG2A101KT?
Image KGQ32DCG2A101KT
Part Number KGQ32DCG2A101KT
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)