KYOCERA AVX KGQ32DCG2A820JT
Part No.:
KGQ32DCG2A820JT
Datasheet:
AnpuKGQ32DCG2A820JT.pdf
Description:
CAP CER 82PF 100V NP0 1210
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ32DCG2A820JT on Anpu?
3. Are the KGQ32DCG2A820JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ32DCG2A820JT?
Image KGQ32DCG2A820JT
Part Number KGQ32DCG2A820JT
Product Status Active
Capacitance 82 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)