KYOCERA AVX KGQ32DCG2D330JT
Part No.:
KGQ32DCG2D330JT
Datasheet:
AnpuKGQ32DCG2D330JT.pdf
Description:
CAP CER 33PF 200V NP0 1210
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ32DCG2D330JT on Anpu?
3. Are the KGQ32DCG2D330JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ32DCG2D330JT?
Image KGQ32DCG2D330JT
Part Number KGQ32DCG2D330JT
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)