KYOCERA AVX KGQ32DCG2D6R8CT
Part No.:
KGQ32DCG2D6R8CT
Datasheet:
AnpuKGQ32DCG2D6R8CT.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 200V NP0 1210
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ32DCG2D6R8CT on Anpu?
3. Are the KGQ32DCG2D6R8CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ32DCG2D6R8CT?
Image KGQ32DCG2D6R8CT
Part Number KGQ32DCG2D6R8CT
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)