KYOCERA AVX KGU02ACG1C4R0BH
Part No.:
KGU02ACG1C4R0BH
Datasheet:
AnpuKGU02ACG1C4R0BH.pdf
Description:
CAP CER 4PF 16V C0G 01005
Capacitance:
4 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGU02ACG1C4R0BH on Anpu?
3. Are the KGU02ACG1C4R0BH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGU02ACG1C4R0BH?
Image KGU02ACG1C4R0BH
Part Number KGU02ACG1C4R0BH
Product Status Active
Capacitance 4 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)