KYOCERA AVX KGU02ACG1E8R0CH
Part No.:
KGU02ACG1E8R0CH
Datasheet:
AnpuKGU02ACG1E8R0CH.pdf
Description:
CAP CER 8PF 25V C0G 01005
Capacitance:
8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGU02ACG1E8R0CH on Anpu?
3. Are the KGU02ACG1E8R0CH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGU02ACG1E8R0CH?
Image KGU02ACG1E8R0CH
Part Number KGU02ACG1E8R0CH
Product Status Active
Capacitance 8 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)