KYOCERA AVX MA502E104ZAA
Part No.:
MA502E104ZAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMA502E104ZAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 200V Z5U AXIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Ceralam® MA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order MA502E104ZAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MA502E104ZAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MA502E104ZAA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MA502E104ZAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MA502E104ZAA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MA502E104ZAA
Part Number MA502E104ZAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Ceralam® MA
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)