KYOCERA AVX MD011A330JAB
Part No.:
MD011A330JAB
Datasheet:
AnpuMD011A330JAB.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V NP0 2-DIP
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD011A330JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD011A330JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD011A330JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD011A330JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD011A330JAB.
Image MD011A330JAB
Part Number MD011A330JAB
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)