KYOCERA AVX MD011A331JAB
Part No.:
MD011A331JAB
Datasheet:
AnpuMD011A331JAB.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V NP0 2-DIP
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD011A331JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD011A331JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD011A331JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD011A331JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD011A331JAB.
Image MD011A331JAB
Part Number MD011A331JAB
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)