KYOCERA AVX MD011C103MAB
Part No.:
MD011C103MAB
Datasheet:
AnpuMD011C103MAB.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 2-DIP
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD011C103MAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD011C103MAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD011C103MAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD011C103MAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD011C103MAB.
Image MD011C103MAB
Part Number MD011C103MAB
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)