KYOCERA AVX MD011C332JAB
Part No.:
MD011C332JAB
Datasheet:
AnpuMD011C332JAB.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 2-DIP
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD011C332JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD011C332JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD011C332JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD011C332JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD011C332JAB.
Image MD011C332JAB
Part Number MD011C332JAB
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)