KYOCERA AVX MD012A150JAB
Part No.:
MD012A150JAB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMD012A150JAB.pdf
Description:
CAP CER 15PF 200V NP0 2-DIP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
DIPGuard® MD
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
2-DIP
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD012A150JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD012A150JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD012A150JAB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD012A150JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD012A150JAB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MD012A150JAB
Part Number MD012A150JAB
Manufacturer KYOCERA AVX
Series DIPGuard® MD
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)