KYOCERA AVX MD015A122JAB
Part No.:
MD015A122JAB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMD015A122JAB.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V NP0 2-DIP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
DIPGuard® MD
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
2-DIP
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015A122JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015A122JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015A122JAB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015A122JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015A122JAB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MD015A122JAB
Part Number MD015A122JAB
Manufacturer KYOCERA AVX
Series DIPGuard® MD
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)