KYOCERA AVX MD015A182JAB
Part No.:
MD015A182JAB
Datasheet:
AnpuMD015A182JAB.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 50V NP0 2-DIP
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015A182JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015A182JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015A182JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015A182JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015A182JAB.
Image MD015A182JAB
Part Number MD015A182JAB
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)