KYOCERA AVX MD015A272JAB
Part No.:
MD015A272JAB
Datasheet:
AnpuMD015A272JAB.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 50V NP0 2-DIP
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015A272JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015A272JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015A272JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015A272JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015A272JAB.
Image MD015A272JAB
Part Number MD015A272JAB
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)