KYOCERA AVX MD015A560JAB
Part No.:
MD015A560JAB
Datasheet:
AnpuMD015A560JAB.pdf
Description:
CAP CER 56PF 50V NP0 2-DIP
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015A560JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015A560JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015A560JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015A560JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015A560JAB.
Image MD015A560JAB
Part Number MD015A560JAB
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)