KYOCERA AVX MD015A681JAB
Part No.:
MD015A681JAB
Datasheet:
AnpuMD015A681JAB.pdf
Description:
CAP CER 680PF 50V NP0 2-DIP
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015A681JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015A681JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015A681JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015A681JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015A681JAB.
Image MD015A681JAB
Part Number MD015A681JAB
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)