KYOCERA AVX MD015C104KAB
Part No.:
MD015C104KAB
Datasheet:
AnpuMD015C104KAB.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 2-DIP
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015C104KAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015C104KAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015C104KAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015C104KAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015C104KAB.
Image MD015C104KAB
Part Number MD015C104KAB
Manufacturer KYOCERA AVX
Series DIPGuard® MD
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)