KYOCERA AVX MD015C224KAB
Part No.:
MD015C224KAB
Datasheet:
AnpuMD015C224KAB.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 2-DIP
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015C224KAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015C224KAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015C224KAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015C224KAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015C224KAB.
Image MD015C224KAB
Part Number MD015C224KAB
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)