KYOCERA AVX MD015C332JAB
Part No.:
MD015C332JAB
Datasheet:
AnpuMD015C332JAB.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R 2-DIP
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015C332JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015C332JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015C332JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015C332JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015C332JAB.
Image MD015C332JAB
Part Number MD015C332JAB
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)