KYOCERA AVX MD015C473JAB
Part No.:
MD015C473JAB
Datasheet:
AnpuMD015C473JAB.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 2-DIP
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015C473JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015C473JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015C473JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015C473JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015C473JAB.
Image MD015C473JAB
Part Number MD015C473JAB
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)