KYOCERA AVX MD015C681JAB
Part No.:
MD015C681JAB
Datasheet:
AnpuMD015C681JAB.pdf
Description:
CAP CER 680PF 50V X7R 2-DIP
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015C681JAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015C681JAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015C681JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015C681JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015C681JAB.
Image MD015C681JAB
Part Number MD015C681JAB
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)