KYOCERA AVX MD015E473ZAB
Part No.:
MD015E473ZAB
Datasheet:
AnpuMD015E473ZAB.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V Z5U 2-DIP
Packaging:
Tube
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD015E473ZAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD015E473ZAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD015E473ZAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015E473ZAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015E473ZAB.
Image MD015E473ZAB
Part Number MD015E473ZAB
Manufacturer KYOCERA AVX
Series DIPGuard® MD
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)