KYOCERA AVX MD021C104KAB
Part No.:
MD021C104KAB
Datasheet:
AnpuMD021C104KAB.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 2-DIP
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD021C104KAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD021C104KAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD021C104KAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD021C104KAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD021C104KAB.
Image MD021C104KAB
Part Number MD021C104KAB
Manufacturer KYOCERA AVX
Series DIPGuard® MD
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)