KYOCERA AVX MD021C393KAB
Part No.:
MD021C393KAB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMD021C393KAB.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 100V X7R 2-DIP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
DIPGuard® MD
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
2-DIP
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD021C393KAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD021C393KAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD021C393KAB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD021C393KAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD021C393KAB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MD021C393KAB
Part Number MD021C393KAB
Manufacturer KYOCERA AVX
Series DIPGuard® MD
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)