KYOCERA AVX MD025C184KAB
Part No.:
MD025C184KAB
Datasheet:
AnpuMD025C184KAB.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 50V X7R 2-DIP
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD025C184KAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD025C184KAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD025C184KAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD025C184KAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD025C184KAB.
Image MD025C184KAB
Part Number MD025C184KAB
Product Status Active
Capacitance 0.18 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)