KYOCERA AVX MD025E474ZAB
Part No.:
MD025E474ZAB
Datasheet:
AnpuMD025E474ZAB.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V Z5U 2-DIP
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD025E474ZAB on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD025E474ZAB is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD025E474ZAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD025E474ZAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD025E474ZAB.
Image MD025E474ZAB
Part Number MD025E474ZAB
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)