KYOCERA AVX MD035E105MAA
Part No.:
MD035E105MAA
Datasheet:
AnpuMD035E105MAA.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V Z5U 2-DIP
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.320" (8.13mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order MD035E105MAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MD035E105MAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MD035E105MAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD035E105MAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD035E105MAA.
Image MD035E105MAA
Part Number MD035E105MAA
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)