KYOCERA AVX MK03V73R3BAT2A
Part No.:
MK03V73R3BAT2A
Datasheet:
AnpuMK03V73R3BAT2A.pdf
Description:
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MK03V73R3BAT2A on Anpu?
3. Are the MK03V73R3BAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MK03V73R3BAT2A?
Image MK03V73R3BAT2A
Part Number MK03V73R3BAT2A
Product Status Active
Capacitance 3.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)