KYOCERA AVX MK05V72R7CAT2A
Part No.:
MK05V72R7CAT2A
Datasheet:
AnpuMK05V72R7CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance:
2.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.045" (1.15mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MK05V72R7CAT2A on Anpu?
3. Are the MK05V72R7CAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MK05V72R7CAT2A?
Image MK05V72R7CAT2A
Part Number MK05V72R7CAT2A
Product Status Active
Capacitance 2.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.045" (1.15mm)